Bakı Mühəndislik Universitetində (BMU) ali təhsil müəssisəsinin növbəti dövr üçün Strateji İnkişaf Proqramının (SİP) hazırlanması, bu istiqamətdə əsas hədəflərin müəyyənləşdirilməsi ilə bağlı iclas keçirilib.
SİP üzrə komissiya üzvlərinin iştirak etdiyi iclasda rektor Yaqub Piriyev SİP-in əhəmiyyəti, universitetin inkişaf məqsədlərinin, qarşıya qoyulan hədəflərin düzgün seçilməsi məsələlərinə diqqət çəkib. Rektor növbəti dövr üçün SİP-in hazırlanması zamanı ali təhsil müəssisəsinin missiya və gələcəyə baxışının mühüm olduğunu vurğulayıb, konkret istiqamətlər üzrə tapşırıq və tövsiyələrini verib.
Sonra SİP üzrə hesabat xarakterli çıxışlar dinlənilib. Eyni zamanda səsləndirilən müxtəlif rəy və təkliflər ətrafında geniş müzakirələr aparılıb.
İclasda SİP üzrə qısa, orta və uzunmüddətli hədəflərin təyin edilməsi ilə bağlı işçi qrupun yaradılması, həmçinin fəaliyyət planının tərtibi qərara alınıb.

A meeting has been held at Baku Engineering University (BEU) regarding the preparation of the Strategic Development Program (SDP) of the higher educational institution for the next period, and the determination of the main goals in this direction.
In the meeting attended by members of the commission on SDP, rector Yagub Piriyev drew attention to the importance of SDP, the correct selection of the university's development goals and objectives. The rector emphasized the importance of the mission and vision of the higher educational institution during the preparation of the SDPfor the next term, and gave his tasks and recommendations on specific directions.
Later, reports on SDP were heard. At the same time, extensive discussions were held around various opinions and proposals.
At the meeting, it was decided to create a working group on setting short, medium and long-term goals for SDP, as well as drawing up an action plan.