BMU-da “İnkişaf marafonu” adlı təlim keçirilib
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) Tələbə Həmkarlar İttifaqı Komitəsi (THİK) və Tələbə Gənclər Təşkilatının (TGT) təşəbbüsü ilə “İnkişaf marafonu” adlı təlim keçirilib.
Şəxsi təcrübələr əsasında tələbələrin doğru inkişafa istiqamətləndirilməsi məqsədi daşıyan təlimdə ADNSU-nun dosenti, biznes konsultant Sakit Səmədov “İnkişaf yolunda edilən səhvlər və həlli yolları” mövzusunda çıxış edib. “Destec Group” şirkətinin rəhbəri, “Nigar Tarım” şirkətinin isə İdarə Heyətinin üzvü olan olan S.Səmədov fərdi təcrübəsində buraxdığı səhvləri sadalayıb, tələbələrə vaxtı düzgün dəyərləndirməyi tövsiyə edib. O, gənclikdə dil bacarıqlarının təkmilləşdirilməsi kimi yarıda buraxılan başlanğıcların mütləq zamanında tamamlanması, peşəkar inkişafa dəstək, inkişafa gedən yolda üzləşilən çətinliklərin ruhdan düşmədən dəf olunması və s. bu kimi məsələlərə də toxunub.
“Shane Academy Azerbaijan”ın təsisçi direktoru, xaricdə təhsil üzrə ekspert Jalə Bəhrəmova isə “Xarici dilin şəxsi inkişafda rolu” mövzusunda təqdimatla çıxış edib. Natiq xaricdə təhsil imkanları, karyera qurulmasında dil bacarıqlarının rolu, müasir dövrdə dil biliklərinin təkmilləşdirilməsinə tələbat, beynəlxalq dil sertifikatlarının əhəmiyyəti haqda şəxsi təcrübələrini bölüşüb.
Sual-cavab formatında davam edən təlimdə fəallığı ilə seçilən 10 tələbəyə THİK-in hədiyyələri təqdim olunub.

"Development marathon" training held at BEU
On the initiative of Baku Engineering University (BEU) Student Trade Union Committee (STUC) and Student Youth Organization (SYU), training entitled "Development Marathon" has been held.
Sakit Samadov, associate professor of ASOIU, business consultant, spoke on the topic "Mistakes and solutions on the way to development" at the training aimed at guiding students to the right development based on personal experiences. S. Samadov, the head of "Destec Group" company and a member of the Board of Directors of "Nigar Tarım" company, listed the mistakes he made in his personal experience and advised students to value time correctly. He also touched on such issues as the absolute timely completion of incomplete beginnings, the improvement of language skills in youth, support for professional development, overcoming difficulties encountered on the way to development without discouragement, etc.
Jala Bahramova, founding director of "Shane Academy Azerbaijan" and an expert on education abroad, made a presentation on "The role of a foreign language in personal development". The speaker shared his personal experiences about opportunities for studying abroad, the role of language skills in building a career, the need to improve language skills in modern times, and the importance of international language certificates.
10 students selected for their activity in the ongoing training in the question-and-answer format were presented with gifts from STUC.