BMU-nun kitabxanasında yeni nəşrlər
Bakı Mühəndislik Universitetinin (BMU) kitabxana fondu yeni dərs  vəsaitləri ilə zənginləşib. BMU və  Cənubi Koreya Respublikasının İNHA Universiteti arasında icra edilən beynəlxalq ikili diplom proqramı (BMU-İNHA İDP) çərçivəsində ali məktəbin kitabxanasına 46 ədəd yeni kitab daxil olub (kitabların adları və müəllifləri).
Kitabların alınması Azərbaycan Respublikası Dövlət Neft Fondunun (ARDNF) ayırdığı vəsait hesabına təmin edilib. Vəsaitlərdən  tələbələrlə yanaşı, tədqiqatçılar və alimlər faydalana biləcəklər.
Qeyd edək ki, BMU-İNHA İDP çərçivəsində universitetin kitabxana bazası hər il yeni nəşrlərlə zənginləşir. Belə ki, 2022-ci ildə 11 kitab, 2023-cü ildə 38 kitab, 2024-cü ildə 34 kitab ARDNF-in xətti ilə alınaraq kitabxanaya təqdim edilib. Bu vəsaitlərdən İDP-nin “İnformasiya texnologiyaları”, “Elektronika mühəndisliyi”, “Elektrik mühəndisliyi”, “İnşaat mühəndisliyi” ixtisasları üzrə tədris prosesində də geniş istifadə olunur.

New publications at BEU library
The library fund of Baku Engineering University (BEU) has been enriched with new textbooks. Within the framework of the international dual degree program (BEU-INHA DDP) implemented between BEU and INHA University of the Republic of South Korea, 46 new books have been added to the university's library (titles and authors of the books).
The purchase of books was provided at the expense of funds allocated by the State Oil Fund of the Republic of Azerbaijan (SOFAZ). In addition to students, researchers and scientists will be able to benefit from the funds.
Of note, within the framework of the BEU-INHA DDP, the university's library base is enriched with new publications every year. Thus, 11 books in 2022, 38 books in 2023, and 34 books in 2024 were purchased and presented to the library through SOFAZ. These materials are also widely used in the educational process of the IDP in the specialties of "Information Technologies", "Electronics Engineering", "Electrical Engineering", "Civil Engineering".